Založ si blog

Po lopate.

 

Zdravotníctvo: Jeden z najvypuklejších problémov. Nemáme na platy sestier a dokonca nemáme ani nové mladé sestry. Plat rozoberiem tu, školstvo neskôr, v hrubo vyznačenom. Ku všetkému sa dostanem. Problém číslo 1. Zdravotníctvo najviac ovplyvnila byrokracia. Byrokracia v zdravotníctve vytvorila podmienky pre prácu byrokratov – ekonómov, namiesto toho, aby zamestnala odborníka zo štatistiky, ktorý by jasnejšie posúdil potreby budúcna ku súčasnosti, aby jeho rozpočet bol nesporný. Byrokracia vytvorila podmienky, pre existenciu súkromných poisťovní fungujúcich so zákonom stanovených odvodov. Neexistuje slobodná krajina v ktorej je zákon, ktorý prikazuje odvody súkromnej osobe. Nech už je akokoľvek cieľ, prostriedky k dosiahnutiu cieľa nie sú dostatočne kontrolované ich objednávateľmi. Teda byrokracia je číslo jeden z toho dôvodu, že jej pričinením sú nemocnice v strate. Nemocnica má fungovať jednoducho, bez zbytočných nákladov. Zbytočný náklad však nie je upratovačka, alebo sestra, zbytočný náklad je 2. účtovníčka, Riaditeľ ne-lekár, alebo zlý lekár. Riaditeľ musí byť najlepší lekár v kraji. A ten bude mať voľnú ruku. Nemocnica dostane čo si zažiada, ak predtým na daný projekt existuje normou predpísaný počet atestovaných lekárov. Každý papier však musí mať svoje číslo… . Viem práca lekára je ťažká, a preto musí byť ťažká a nie pre hocikoho, a tu sme pri 2.problém zdravotníctva: Povrchnosť personálu – nevedomosť pacienta: Páni doktori, uvedomte si, že je veľa zranení, ktoré môžu byť ošetrené povrchne, no aj veľmi zrelo. Ak by sme dokázali svoju profesionalitu na našich ľuďoch, nepotrebujeme cestovať za hranice, ale spoza hraníc prídu tu. Nie je problém predsa nakrútiť zložitú operáciu, a pod ňu dať nápis, na všetkých klinikách na Slovensku. Slováci sú úžasný národ, ktorí dokáže mať úspech, ako jediný vo svojom okolí, nepotrebovali násilie ku prežitiu. Znamená to vysoký intelekt národa. Tu sa dostávame ku tretej problémovej stanici a to je 3. problém zdravotníctva Poisťovne: Neviem kto mohol mať takú ideu, že sa všetci budeme skladať do viacerých pokladníc, namiesto do jednej. Jednoducho vyhodiť nadbytočných byrokratov – ale VYHODIŤ!! nie že sa skryje, za metlu upratovačky a tú nechá vyhodiť. 3xviac poisťovní, 3 x viac budov 3 x viac byrokratov.

Riešenie: Určite je možných riešení viac, v prvom rade je správne bezodplatne vyvlastniť poisťovne zákonom, ktorý jasne stanoví, že základnou poisťovňou je štátna, a súkromná môže exiostovať len nad štátnou. Teda sa pripoistíte a tak dostanete v prípade pn na nemocenskej o čoci viac. Štátna poisťovňa nebude poskytovať a nesmie poskytovať takéto možnosti, nakoľko ona nie je konkurenčná, ale je základná. Teda ako sad plný stromov, ich základom je zem a žijú však z korienkov v tejto zemi(parafráza Heideggerového bytia). 🙂 Lekár musí odvádzať špičkovú prácu, aby sa tu chodili liečiť turisti z Ruska, či rôznych Arabských krajín, kde sme práve my kedysi chodili vyučovať (nemyslím tým Rusko). NO a školstvo nesmie nikoho nútiť, ale musí byť viac reflektívne k jedincovi, nie k orientácii trhu, jedinec je evolúcia a trh je niekde mimo. No a skoro som zabudol na byrokraciu, ako zničiť byrokraciu? Nesmiete slepo veriť byrokratom, byrokrat chce byť zákon, no zákon tvoril človek omylný. Byrokrat ma slúžiť, ale on chce panovať. Byrokrat je koliesko pohodlnosti. Musíme začať konať! Byrokrat, sa musí prestať správať ako pán a musí začať dobre slúžiť, až potom tu bude skutočne spoločnosť, schopná rozvoja. Byrokrat je dobrý sluha, ale zlý pán.

Je mi na grc, chcem grcať verejne. Admin toto maže!

23.09.2012

Chcem zo seba vygrcať všetko to, z čoho mi je na grc.Chcem grcať na verejnosti.Nechcem grcať sám.Bojím sa, že budem grcať sám.Môžem grcať v sobotu, alebo nedeľu.No potrebujem podporu, že viac »

Existuje smrť, ako konečná stanica subjektívnej reality?

23.09.2012

Čo ak človek, ktorý sa javí, že je po smrti, je stále subjektívne živý? Čo ak sa tak javí, iba svojmu dočasnému okoliu, no jeho život v ňom pokračuje, ako keby žil? Autonehoda, všetkým viac »

Otrok made in Slovakia.

21.09.2012

Ako sa inak pozerať, na Čaplovičom presadzovanú hranicu prospechu detí, na základných školách, ktoré by mali študovať v školách, ktoré im garantujú maturitu? Nech žije otroctvo!

andrej kiska

Prezident opäť nepodpísal osobitný odvod pre reťazce, zákon platí aj bez toho

17.12.2018 15:39

Návrh zákona o osobitnom odvode pre obchodné reťazce pripravili poslanci koaličnej SNS.

trump

Trump: Je neuveriteľné, že Fed vôbec uvažuje o zvýšení úrokov

17.12.2018 15:28

Americký prezident Donald Trump sa naďalej snaží verbálne tlačiť na centrálnu banku (Fed), aby nepokračovala v sprísňovaní menovej politiky.

policia, pes, ukazka

VIDEO: Unikátny pes zasahuje proti travičom zveri

17.12.2018 15:00

Dvojročná sučka stredného bradáča Rita Ora je vycvičená na vyhľadávanie vysokorizikových chemických látok.

Ľubica Laššáková, Richard Raši

Eurofondy v kultúre sa nečerpajú, Laššáková avizuje nápravu

17.12.2018 14:56

Čerpanie eurofondov na podporu kreatívneho priemyslu je vôbec najproblematickejšou oblasťou na Slovensku.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 44
Celková čítanosť: 61293x
Priemerná čítanosť článkov: 1393x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy